aktualności

Zaproszenie na wykład

Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera serdecznie zaprasza na otwarty wykład z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera pt. „Choroba Alzheimera. Fakty i mity”.

Spotkanie odbędzie się 19 września br. o godz. 17.00 w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 79 w sali 301 (III piętro, Zakład Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego, dawny budynek Wiepofamy). Poprowadzi je specjalista neurolog Jan Ilkowski – lekarz ceniony przez wielu chorych i opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Wydarzenie objęte jest patronatem Centrum Inicjatyw Senioralnych (www.centrumis.pl).

Więcej...

Kluby Aktywności Rozmaitych w liczbach

Zakończono rekrutację młodzieży do Klubów Aktywności Rozmaitych działających na terenie Wrocławia i Poznania w ramach projektu „KARnet 15 + – model współpracy trójsektorowej”. W trwającym jeszcze do końca września 2014 r. okresie testowania modelu udział wzięło już 507 osób między 15 a 25 rokiem życia oraz 32 pracowników instytucji pomocy społecznej.
KARnet 15+ to innowacyjny model współpracy trójsektorowej, wykorzystujący kompleksowe podejście do zagadnień związanych z ułatwieniem wejścia na rynek pracy młodzieży, w tym osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Więcej...

Zaproszenie

Stowarzyszenie „Na wspak” w Poznaniu zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Pro Seniorum”, w tym m.in. na:

  • wykłady dotyczące sposobów zachowania dobrego zdrowia, samopoczucia, prawidłowego odżywiania oraz sprawnej pamięci przez długie lata,
  • warsztaty ogólnorozwojowe,
  • treningi pamięci oraz ćwiczenie usprawniające pamięć,
  • udział w grupie wsparcia dla opiekunów i rodzin osób starszych ( tym z zaburzeniami pamięci).

Więcej informacji i zapisy: tel. 609 560 142, www.nawspak.ct8.pl , email: nawspak.poznan@gmail.com
Miejsca realizacji projektu: Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29 oraz Dom Kultury „Słońce”, os. Przyjaźni 120.

Załączniki: plakat i harmonogram

Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu udostępnił na swoich stronach internetowych filmy w języku migowym dotyczące możliwości złożenia wniosku w zakresie pomocy społecznej.  >>zobacz

Wakacje z KARNETem

W ramach projektu Karnet w okresie wakacyjnym odbędzie się wiele ciekawych zajęć przeznaczonych dla młodzieży w wieku 15-25 lat. Udział jest bezpłatny.

Celem projektu jest propagowanie właściwych wzorców zachowań społecznych oraz rozwijanie kompetencji, które ułatwić mają odnalezienie się na rynku pracy. Karnet 15+ jest realizowany w sieci Klubów Aktywności Rozmaitych poprzez politykę edukacji nieformalnej. Pod okiem specjalistów uczestnicy dowiedzą się, jak mogą właściwie wykorzystać swoje pasje. W programie znalazły się propozycje dla miłośników fotografii, filmu i gotowania. Przygotowane są także warsztaty techniki dekoracyjnej - decoupage, oraz tworzenia własnej biżuterii.

Więcej...

Caritas na Allegro.pl

Caritas postanowiła otworzyć się na zupełnie nowe technologie i możliwości, udowodnić, że współczesny Kościół w Polsce też potrafi działać i pomagać, w równie nowoczesny i skuteczny sposób, jak czynią to inne organizacje.

Po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce jest obecna na internetowej platformie charytatywnej Grupy Allegro aukcjecaritas.pl

ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski: "Zdecydowaliśmy się na ten ważny projekt (...) Chcemy spróbować nowych dróg, jeśli taka ma służyć Dobru, to trzeba po to sięgnąć. Nie klikałem nigdy na aukcjach internetowych, ale zachęcam do tego wszystkich darczyńców, sam zamierzam nauczyć się i uczynić to wkrótce."

Więcej...

UWAGA PILOTAŻOWY PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD

Zmiana terminu przyjmowania wniosków w ramach modułu I pilotażowego programu „Aktywny samorząd”
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON w dniu 9 czerwca 2014 roku podjęła uchwałę nr 9/2014 dotyczącą wprowadzenia zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

W związku z wprowadzonymi przez Radę Nadzorczą PFRON zmianami informujemy, że termin przyjmowania wniosków w module I został skrócony i obecnie upływa w dniu 30 sierpnia. Bardzo prosimy Wnioskodawców o uwzględnienie tej zmiany w planach dotyczących aplikowania o wsparcie w ramach programu.

Więcej...