aktualności

Kluby Aktywności Rozmaitych w liczbach

Zakończono rekrutację młodzieży do Klubów Aktywności Rozmaitych działających na terenie Wrocławia i Poznania w ramach projektu „KARnet 15 + – model współpracy trójsektorowej”. W trwającym jeszcze do końca września 2014 r. okresie testowania modelu udział wzięło już 507 osób między 15 a 25 rokiem życia oraz 32 pracowników instytucji pomocy społecznej.
KARnet 15+ to innowacyjny model współpracy trójsektorowej, wykorzystujący kompleksowe podejście do zagadnień związanych z ułatwieniem wejścia na rynek pracy młodzieży, w tym osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Więcej...

Zaproszenie

Stowarzyszenie „Na wspak” w Poznaniu zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Pro Seniorum”, w tym m.in. na:

  • wykłady dotyczące sposobów zachowania dobrego zdrowia, samopoczucia, prawidłowego odżywiania oraz sprawnej pamięci przez długie lata,
  • warsztaty ogólnorozwojowe,
  • treningi pamięci oraz ćwiczenie usprawniające pamięć,
  • udział w grupie wsparcia dla opiekunów i rodzin osób starszych ( tym z zaburzeniami pamięci).

Więcej informacji i zapisy: tel. 609 560 142, www.nawspak.ct8.pl , email: nawspak.poznan@gmail.com
Miejsca realizacji projektu: Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29 oraz Dom Kultury „Słońce”, os. Przyjaźni 120.

Załączniki: plakat i harmonogram

Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu udostępnił na swoich stronach internetowych filmy w języku migowym dotyczące możliwości złożenia wniosku w zakresie pomocy społecznej.  >>zobacz

Sierpień na Śródce

W ramach współpracy Partnerstwa Lokalnego "Republika Śródka", aktualnie na Śródce realizowane są trzy projekty. Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic "Śródeja" realizuje projekt "Wymienialnia", który współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Fundacja Artystyczno - Edukacyjna PUENTA realizuje dwa projekty: "W środku Śródki", który finansowany jest przez Miasto Poznań z projektu Centrum Warte Poznania oraz "Pośrodku Śródki", również finansowany z budżetu Miasta Poznania.
Dzięki otrzymanym dotacją zapraszamy do skorzystania z poniższej oferty.

Więcej...

Wakacje z KARNETem

W ramach projektu Karnet w okresie wakacyjnym odbędzie się wiele ciekawych zajęć przeznaczonych dla młodzieży w wieku 15-25 lat. Udział jest bezpłatny.

Celem projektu jest propagowanie właściwych wzorców zachowań społecznych oraz rozwijanie kompetencji, które ułatwić mają odnalezienie się na rynku pracy. Karnet 15+ jest realizowany w sieci Klubów Aktywności Rozmaitych poprzez politykę edukacji nieformalnej. Pod okiem specjalistów uczestnicy dowiedzą się, jak mogą właściwie wykorzystać swoje pasje. W programie znalazły się propozycje dla miłośników fotografii, filmu i gotowania. Przygotowane są także warsztaty techniki dekoracyjnej - decoupage, oraz tworzenia własnej biżuterii.

Więcej...

Caritas na Allegro.pl

Caritas postanowiła otworzyć się na zupełnie nowe technologie i możliwości, udowodnić, że współczesny Kościół w Polsce też potrafi działać i pomagać, w równie nowoczesny i skuteczny sposób, jak czynią to inne organizacje.

Po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce jest obecna na internetowej platformie charytatywnej Grupy Allegro aukcjecaritas.pl

ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski: "Zdecydowaliśmy się na ten ważny projekt (...) Chcemy spróbować nowych dróg, jeśli taka ma służyć Dobru, to trzeba po to sięgnąć. Nie klikałem nigdy na aukcjach internetowych, ale zachęcam do tego wszystkich darczyńców, sam zamierzam nauczyć się i uczynić to wkrótce."

Więcej...

UWAGA PILOTAŻOWY PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD

Zmiana terminu przyjmowania wniosków w ramach modułu I pilotażowego programu „Aktywny samorząd”
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON w dniu 9 czerwca 2014 roku podjęła uchwałę nr 9/2014 dotyczącą wprowadzenia zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

W związku z wprowadzonymi przez Radę Nadzorczą PFRON zmianami informujemy, że termin przyjmowania wniosków w module I został skrócony i obecnie upływa w dniu 30 sierpnia. Bardzo prosimy Wnioskodawców o uwzględnienie tej zmiany w planach dotyczących aplikowania o wsparcie w ramach programu.

Więcej...